Včelí mateří kašička a zdraví našeho srdce

cistaVčelí mateří kašička se začala podrobněji zkoumat v druhé polovině minulého století. Mnoho výzkumů prokázalo, že díky rozmanitému složení včelí mateří kašičky má řadu terapeutických účinků. Z terapeutických účinků je nejvýraznější její účinek na srdečně cévní soustavu, protože zlepšuje její celkový stav a normalizuje funkci srdce. Pokud si uvědomíme, jak moc jsou v současnosti rozšířené kardiovaskulární onemocnění a poruchy, uvědomíme si, jaký vzácný je přírodní produkt, který je schopen zmírnit výše uvedené problémy a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Proč je včelí mateří kašička tak vzácná?

Složky, které se nachází ve včelí mateřské kašičce, mají tak pozitivní účinek na lidský organismus, že se při jejím užívání rapidně sníží riziko infarktu, hladina cholesterolu klesne a také chrání cévní soustavu před trombózou.

Při vysokém krevním tlaku včelí mateří kašička znormalizuje hodnoty krevního tlaku. Ale pokud osoba, která užívá léky na vysoký krevní tlak, chce doplnit svou léčbu o včelí mateří kašičku, musí absolvovat konzultaci s lékařem ještě před jejím užíváním. Podle dosavadních výzkumů se prokázalo, že včelí mateří kašička podporuje funkci bílých krvinek, čímž zlepšuje složení krve. Rovněž má pozitivní vliv na stěny žil, protože je udržuje pružné.

Abychom ze včelí mateří kašičky vytěžili co nejvíce léčivých účinků, doporučujeme užívat denně 1 – 2g čisté včelí mateří kašičky. Tuto dávku můžeme zvýšit, pokud naše tělesná hmotnost přesahuje průměrných 70 – 80kg.