Ve prospěch Vašeho zdraví a krásy

Včelí mateří kašičku znali a používali i starověké kultury

Včelí mateří kašička je natolik složitá živina, že ani vědecké rozbory nedokáží identifikovat všechny její složky, ale přesto jsou její blahodárné účinky natolik viditelné a přesvědčivé, že ji znali a používali již i v dávných časech. Ve starověkém Egyptě se používala včelí mateří kašička v první řadě na kosmetické účely. Starověcí Egypťané věděli, že tato zázračná látka vyrobená včelami má nevšední účinky, a proto ji používali na péči o pleť. Věděli i to, že včelí mateří kašička je velmi vzácná, a proto ji míchali se zlatem a balzamovali s ní ostatky faraonů, aby se jejich tělo zachovalo v co nejlepším stavu po co nejdelší dobu.

Včelí mateří kašičku znala i kultura starověkého Řecka, a cenili si ji také Inkové, kteří ji nepoužívali pouze pro kosmetické účely, ale i jako léčivo.

Přírodní zdroj krásy

krasaVčelí mateří kašička hraje důležitou roli v péči o naši pleť. Výsledky několika výzkumů potvrzují, že včelí mateří kašička má příznivé účinky na několik typů pokožky, a to od problematické až po zralou pleť.

Univerzální použití včelí mateří kašičky je možné díky její bohatému obsahu vzácných aminokyselin, díky kterým je pokožka pružná. Tyto aminokyseliny také podporují tvorbu kolagenu, který dodává pokožce mladý vzhled. Díky těmto vlastnostem má včelí mateří kašička příznivý vliv na všechny druhy pokožky.

Kromě aminokyselin v ní lze nalézt i mnoho složek, které podporují hydrataci a regeneraci pokožky. Takovými složkami jsou různé vitamíny, minerály a mastné kyseliny, které zabraňují tvorbě vrásek na zralé pokožce a také vyhlazují již vzniklé vrásky.

Včelí mateří kašička výrazně podporuje regeneraci pokožky a hydratuje epitel, čímž zajišťuje, aby byla naše pokožka svěží a mladistvá.

Při problematické pleti s častým výskytem vyrážek má včelí mateří kašička také pozitivní účinky. Její antibakteriální, vyživovací a regenerační účinky se dokonale doplňují.