Včelí mateří kašička a plodnost

Včelí mateří kašička je přírodní potrava, kterou včely dělnice produkují na krmení včelí královny a potomků včel v prvních dnech jejich života. Na rozdíl od ostatních včel v úlu se včelí matka stravuje včelí mateří kašičkou během jejího celého dlouhého života, a právě proto se dožívá přibližně 40krát déle než ostatní včely a dokáže naklást denně takové množství vajíček, které se rovná několikanásobku její tělesné váhy.

plodnost

Už jen z těchto faktů je zřejmé, že jedinečné účinky včelí mateří kašičky podporují u včel vitalitu, energii a jejich rozmnožování. Na lidský organismus má řadu pozitivních účinků a právě kvůli jednomu z nich je velmi vzácnou pro páry, které se pokoušejí o zplození dítěte. V dnešním světě má více než 10% párů problémy s nemocemi, které zapříčiňují neplodnost. Příčinou těchto problémů je často nesprávná funkce hormonů. Podle dosavadních zkušeností je včelí mateří kašička látka, která podporuje v mužském i ženském organismu správnou funkci hormonů, které ovlivňují funkci pohlavních orgánů, čímž zvyšuje sexuální aktivitu a přispívá k úspěšnému otěhotnění ženy.

Jak zvyšuje včelí mateří kašička šanci na otěhotnění?

Ženám, které mají problémy s tloušťkou děložní sliznice, pomáhá včelí mateří kašička k vytvoření správné děložní sliznice. Její bohaté složení obsahuje i bioaktivní složky, které podporují tvorbu a aktivitu určitých hormonů, které pozitivně ovlivňují pravidelný ženský cyklus a zrání vajíček.

Včelí mateří kašička také zvyšuje množství luteinizačních hormonů v organismu, které napomáhají k ovulaci. Dále zvyšuje hladinu progesteronu, který má důležitou úlohu při udržení a vývinu oplodněného vajíčka. Díky obsahu aminokyselin, vitaminů, bílkovin a dalších složek zvyšuje sexuální aktivitu a snižuje škodlivé účinky stresu, čímž také napomáhá ke zdárnému otěhotnění.

Jaký druh včelí mateří kašičky bychom měli užívat a jak ji dávkovat?

Z více produktů vyrobených ze včelí mateří kašičky je pro lidské tělo nejvzácnější a nejvíce využitelná čistá včelí mateří kašička. Včelí mateří kašičku lze získat ve více podobách: lyofilizovaná, v kapslích nebo ve formě pilulek, avšak jejich účinky jsou daleko slabší než účinky čisté včelí mateří kašičky. Včelí mateří kašička se prodává i zamíchaná do medu, a to právě kvůli zpříjemnění její chuti. Je důležité vědět, že chuť čisté včelí mateří kašičky není příliš příjemná, je spíše kyselá než sladká, mírně pálivá a její složení je kašovité.

Pro správný ženský cyklus a pro podporu otěhotnění doporučujeme užívat 2g včelí mateří kašičky denně. Kúru se včelí mateří kašičkou začínáme po skončení menstruace. Doporučujeme užívat denně 2 x 1g včelí mateří kašičky až do začátku krvácení, potom kúru vynechat až do posledního dne menstruace. Po této přestávce ji začneme znovu užívat až do dalšího krvácení, a poté tento cyklus dávkování včelí mateří kašičky opakujeme (v normálním případě to vypadá tak, že 21 dní užíváme včelí mateří kašičku, pak ji vynecháme na 5 – 7 dní v závislosti na délce menstruačního cyklu).

Takovým způsobem můžeme užívat mateří kašičku 4 – 6 měsíců. Poté je třeba dodržet alespoň měsíční pauzu, po které ji můžeme užívat znovu, pokud zatím nedošlo k otěhotnění. Pokud proběhlo otěhotnění úspěšně, doporučujeme užívat mateří kašičku jen do 3. měsíce těhotenství. Po porodu se může znovu užívat, protože u žen podporuje tvorbu mléka. Mužům doporučujeme 60 – 90 denní kúru s užíváním 2 x 1g včelí mateří kašičky denně.